Piłki nożne dzielą się nie tylko na te szyte i klejone. Wśród piłek Select znajdziesz między innymi takie, które w swojej nazwie skrywają tajemniczy skrót DB — czyli Dual Bonded. 

Są to między innymi piłki Match DB czy Club DB.

Co wyróżnia piłki SELECT w ogóle?

Firma SELECT z bogatą i długą historią jest uważana za jednego z najlepszych światowych producentów piłek nożnych i ręcznych. To innowacyjne duńskie przedsiębiorstwo, które sprzedaje obecnie ponad 3 miliony piłek rocznie i jest dostawcą piłek do kilku głównych lig. Ponadto eksportuje piłki, odzież i akcesoria do ponad 50 krajów.

SELECT już w roku 1951 zaprezentowała nową piłkę nożną z wbudowanym wentylem i bez zewnętrznego ściągacza. Oznaczało to, że piłka lepiej zachowywała swój okrągły kształt i nic nie przeszkadzało w podaniach nogą, a w szczególności głową. Te ulepszenia w piłce nożnej były epokowe. W tym czasie wszystkie piłki składały się z 8 kawałków skóry bydlęcej, później wykorzystywano 18 wydłużonych pól, aż w 1962 roku firma SELECT wprowadziła jeden z największych wynalazków w historii futbolu – mianowicie piłkę z 32 polami.

Od tamtego czasu minęło ponad pół wieku a Select nie spoczął na laurach i dalej rewolucjonizuje rynek sportowy.

Czym są piłki Dual Bonded - metoda podwójnego łączenia?

Piłki Select DB Dual Bonded
Metoda podwójnego łączenia wyróżnia się tym, że 32 panele piłki są najpierw zszywane ze sobą, a następnie sklejane na krawędziach. Piłki tego typu są zbudowane z termoplastycznego poliuretanu (TPU) powlekanego pianką. Ta pianka jest z kolei powlekana dwiema warstwami tekstylnego poszycia w celu zwiększenia stabilności piłki. Krawędzie paneli pokrywane są 3-milimetrową warstwą kleju i zszywane ręcznie lub maszynowo. Klej wiąże po umieszczeniu w gorącej formie, sprawiając, że szwy stają się niewidoczne, a uszczelnianie szwów wykonywane jest ręcznie. Dzięki zastosowaniu kleju do uszczelniania szwów pochłanianie wody zostaje znacznie ograniczone. Pęcherz SR wewnątrz piłki zapewnia doskonałe utrzymywanie powietrza. Efektem końcowym jest piłka nożna wyróżniająca się spośród innych piłek stabilnością, znakomitym prowadzeniem i lekkim wyglądem.

Jakie właściwości mają piłki nożne Select DB?

  • Duża szybkość piłek.

  • Utrudnione wchłanianie wody

  • Dużo większa miękkości

  • Doskonała retencja powietrza

  • Delikatny dotyk